Vánoční Veselí 2021

Během několika nejbližších sobot se ponoří nové náměstí zcela do atmosféry adventu.

Poslední listopadovou sobotu 27. 11. v podvečer se na náměstí Míru rozzářil vánoční strom a zazněli první letošní adventní a vánoční písně v podání dechové hudby Šohajé. Na náměstí se můžete potěšit živými zvířáty před novým originálním betlémem speciálně vytvořeným pro Veselí nad Moravou a zvoničkou, která i v této době umocní kouzlo adventu. S ohledem na platná protiepidemická opatření se nebudou konat tradiční vánoční trhy. Na násdvoří nedaleké Panského dvora byl rovněž zahájen provoz kluziště, kde můžete vyžít půjčovny bruslí a užív si zimních rádovanek na ledě.

Plánovaný rozsah programu i počtu prodejních stánků jsou omezené na základě mimořádného opatření vlády. Pro případně úpravy programu prosím sledujte naše webové nebo facebookové stránky.

Poslední listopadovou neděli rozsvítíme na novém náměstí vánoční strom, poslechneme adventní písně v podání dechové hudby Šohajé. Do Veselí opět zavítají také andělé na chůdách. Děti mohou přijít do andělské pošty vytvořit přáníčko pro Ježíška a pak ho vhodit do schránky, kterou budou mít u sebe vysocí andělé.

Druhou adventní sobotu nás čeká ve městě mikulášská nadílka, loutková dílna, andělé na chůdách, nebo čertovské vážení. Hrát z pódia bude místní oblíbená kapela Huménečko avšak tradiční Mikulášské trhy se v letošním roce bohužel neuskuteční.

V sobotu 11. prosince se můžeme těšit na koncert Tomáše Mikulce s přáteli a hudební formace Základní umělecké školy - mladší a starší žesťové kvintety, saxofonové trio, houslové duo. Na náměstí bude i loutková dílna.

Poslední adventní sobotu si užijeme s šikovnými umělci místní ZUŠ - pěveckým sborem Rosenka, tanečním orchestrem EFF a flétnovým souborem. Program završí Musica Folklorica. Děti budou mít možnost ještě naposled využít andělské pošty a odevzdat přání Ježíškovi přímo do andělské schránky, kterou budou mít u sebe andělé na chůdách.

Kromě akcí na náměstí zveme na adventní výstavu do galerie (27.11.-9.1.), představení pro děti Zpátky do Betléma (Divadlo Vojty Vrtka a Pavla Šmída), Štěpánské koledování s CM Petra Mičky a hosty a koncert v kostele Sv. Andělů Strážných s Českým filharmonickým sborem Brno „Klenoty českých Vánoc“.

Aktuálně

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou kafeč v kine logo kudyznudy-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 rengl-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1