Vánoční koncert Petra Bende

20.12.
19:00
Kulturní dům / 240/290
Jedním z vrcholů letošní nabídky adventních koncertů bude koncert Petra Bende, který si rok za rokem získává srdce stále více příznivců.
 
Koncert není pouze "klasickým" vystoupením interpreta, ale skutečně se jedná o neopakovatelný zážitek, který navozuje poezii kouzla Vánoc. Společně se svým bandem, za doprovodu cimbálové muziky Grajcar a dětského pěveckého sboru, přináší jediněčnou atmosféru, která návštěvníky koncertů vytrhává z každodenního shonu a probouzí v nich natěšení na Vánoce. Na tomto Vánočním koncertě Petra Bende bude doprovázet, kromě již uvedených interpretů, také dětský pěvecký sbor Fčeličky ze Strážnice.   
 
Hudební kariéra Petra Bende se začala rodit již v jeho pěti letech, kdy dostal od rodičů svoji první bicí soupravu. Následně Petr absolvoval osm ročníků ZUŠ ve Velké Bíteši, obor klavír, hudební teorie a orchestrální hra. Navštěvoval také soukromé hodiny hry na bicí nástroje u profesora Pavla Šumpíka v Brně. K těmto nástrojům, které začal Petr postupně zvládat přibyla ještě kytara a foukací harmonika.
 
Profesní dráhu začal ve třinácti letech úspěchem v konkurzu na místo bubeníka ve skupině Svěrák 3. S touto kapelou a později také se skupinami Extáze a především Carmen na postu bubeníka a zpěváka absolvoval stovky vystoupení. Souběžně s těmito vystoupeními věnoval velkou pozornost a mnoho času svému projektu, kapele Petr Bende band, se kterou prezentoval vlastní skladby a objížděl malé festivaly a soutěže.
 
Z mladého muzikanta se stal skladatel, textař, multiinstrumentalista, zkrátka člověk, který propadl hudbě, podřídil jí vše a začal bojovat o své místo na slunci. Na své cestě k posluchačům a k veřejnosti úspěšně prošel řadou pěveckých soutěží. V roce 2003 ho na vystoupeních začal doprovázet jeho nynější band ve složení: Borek Nedorost - klávesové nástroje, vokál, Dalibor Dunovský- basová kytara, Pavel Bříza - bicí, Karel Nováček – trumpeta, vokál a Dan Hlaď - kytara.
 
Známostí a skutečným průlomem Petra Bende do českého hudebního dění je v červnu 2005 stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar! 
A tady je malá ukázka z již proběhlých koncertů v rámci vánočního turné, abyste se měli na co těšit!
 

 

 

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 beat web-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1