James Harries

21.5.
20:00
kafé v kině / online /

Koncert v lepších časech?

Koncert se uskuteční v podobě, která bude možná dle aktuálního omezení. Doufáme, že s maximální možnou účastí diváků přímo na místě nebo prostřednictvím živého přenosu na youtube kanálu Veselského kulturního centra nebo na internetových stránkách www.kultura-veseli.cz.


Britský písničkář, kytarista a zpěvák James Harries se těší v České republice značné oblibě především pro strhující živý projev. Jeho koncerty jsou jedinečným zážitkem plným emocí, jenž se pokusíme přenést i prostřednictvím přenosu přímo k vám. Jamesova hudba je výsostně autorská, originální a osobitá. Ať už melancholická nebo plná hravosti a euforie, vždycky má navíc naléhavost Harriesova hlasu a pořádnou dávku charismatu. 

V minulosti se James se svým singlem Salvation držel dva měsíce v TOP 5 na rádiových hitparádách. Album Until the Sky Bends Down si získalo skvělé ohlasy u veřejnosti i hudebních kritiků, fanoušky si však zpěvák získal i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „Zlatý hlas“ a světovými médii je často přirovnáván k takovým osobnostem jako Jeff Buckley, Damien Rice, Nick Drake, Neil Young nebo Van Morrison. Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby, jeho skladby se objevily v celkem 16 amerických, britských, českých, dánských a polských filmech (u nás jsou známé např. Lidice nebo Bobule). Televizní diváci mohli Harriese zaregistrovat také v úspěšném krimi seriálu Modré stíny s titulní písní Blue Shadows. 

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1