LUBOŠ SOUKUP A CHRISTIAN PABST: MUSIC & PILGRIMAGE

16.6.
20:00
kafé v kině / 100/120 Kč

Projekt „Music & Pilgrimage“ je uměleckou odpovědí na kovidovou pandemii a s ní související omezení společnosti a sociální izolaci. Saxofonista Luboš Soukup připravil spolu se svým dlouholetým hudebním kolegou, německým pianistou Christianem Pabstem, koncertní řadu doplněnou o setkání s místními hudebníky prostřednictvím workshopů. 

Hudebníci chtějí svá vystoupení doplnit o setkání s posluchači a místními hudebníky. Samotnému koncertu by tak předcházel workshop v rámci, kterého by mohli zájemcům předat své zkušenosti a naladit je tak na nadcházející umělecký zážitek. Cílem projektu je tak nejen poskytnout nádherný kulturní zážitek, ale i podpořit a znovu rozvíjet sociální kontakty, které byly během pandemie utlumeny. Workshop bude zaměřen na jazzovou a improvizaci na dechové a klavírní nástroje a uskuteční se 16. 6. od 15 hodin v prostotorách základní umělecké školy. Zájemci, nechť se hlásí e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 724 377 017.

Luboš se s Christianem seznámil v Dánsku před téměř 10 lety. Oba v té době žili v Kodani a studovali na tamější hudební akademii. Již první společné hraní ukázalo, že jsou si oba lidsky i umělecky velmi blízcí. Toto počáteční setkání vedlo k bezpočtu koncertů nejen v Dánsku a České republice, ale i v Německu, Nizozemí a na Slovensku. Kromě každoročního turné po Evropě spolu hudebníci nahráli dvě alba: Through the Mirror (2013), a Země (2017), na kterém hostuje mezinárodně známý kytarista Lionel Loueke. 

Ačkoliv Luboš s Christianem převážně hrají ve větších sestavách, láká je oba představa prozkoumat hlouběji možnosti dua klavír a saxofon, ve které si už několikrát zahráli. Současné situace s globální pandemií, která ohrožuje živou kulturu a téměř znemožňuje plánovat velké koncerty a koordinovat větší hudební tělesa, se zdá ideální momentem oficiálně odstartovat jejich společný projekt snů.

 

Koncert se uskuteční se uskuteční za dodržení všech aktuálních protiepidemických opatření.

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou kafeč v kine logo kudyznudy-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 rengl-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1