Václav Havel na fotografiích Tomkiho Němce

3.11.
17:00
Panský dvůr / vstupné dobrovolné

Komentovaná projekce černobílých fotografií za přítomnosti autora.

Na stošedesáti černobílých fotografiích z let 1989 - 2003 se odehrává výjmečný příběh prezidenta Václava Havla, kterého Tomki Němec v roli osobního fotografa mnoho let doprovázel a vytvořil neobyčejné obrazové svědectví o tomto výjmečném člověku.

/více na www.knihahavel.cz/.


Tomki Němec (*1963) se v osmdesátých letech minulého století začal pohybovat  především na “neoficiální” fotografické scéně.

V letech 1989–92 byl oficálním fotografem prezidenta Václava Havla a v období let 1997– 2003 byl znovu přizván k tomu, aby dokumentoval oficiální život prezidenta již jako jeden z členů nově vytvořeného týmu fotografů.

Od roku 2009 intenzivněji fotografoval Karla Schwarzenberga a také dokumentoval jeho prezidentskou kampaň - první přímé volby prezidenta v České republice.

Publikuje v českých a zahraničních periodikách a vydavatelstvích, spolupracuje s nadacemi v neziskovém sektoru, podílí se na grantových projektech a výstavách. Černobílé dokumentární fotografie, na nichž je založena jeho volná tvorba, vznikají v České republice i v zahraničí. Téměř vždy je jejich námětem „obyčejný“ člověk v každodenních situacích, které vypovídají o jeho osobním údělu, ale i o dějinách a politice, které na něj doléhají.

Spolupracoval s  fotografickými agenturami Agence VU’ (Paříž) a Anzenberger Agency(Vídeň)

V roce 2016 vydal vlastním nákladem k nedožitým osmdesátým narozeninám Václava Havla fotografickou publikaci “Václav Havel - Tomki Němec, Fotografie. /www.knihahavel.cz/

Dvakrát byl oceněn v mezinárodní soutěži World Press Photo.

V roce 2018 spoluzaložil fotografický spolek “400ASA”.

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1