Fašank

22.2.
10:00
Panský dvůr a Bartolomějské náměstí /

Průvod masek, zabíjačkové pochutiny, hudební a divadelní vystoupení, karneval na ledu a fašanková zábava s pochováváním basy. To vše nás čeká v rámci fašankového Veselí… 

Prodejní trhy můžete navštívit na Bartolomějském náměstí od 10 hodin. Sem také v 10 hodin vyrazí průvod masek. Ty, kdo nemají masku připravenou, zveme k výrobě fašankové masky od 9 hodin v prostorách Městské galerie na Panském dvoře. 

Průvod masek v čele s dechovou hudbou Šohajé vyrazí z Panského dvora směrem na sídliště Chaloupky. Pokud nestíháte celý průvod, nebo bydlíte na sídlišti Chaloupky, zastavte se, vyhlédněte z oken, spatříte krásné pouliční představení Divadlo Studna. Průvod dále pokračuje k jezu, kde nás ochromí svou odvahou otužilci. Ryby nebudou plavat jen v Baťově kanálu ale i na souši (o což se postarají komedianti z divadla V.O.S.A.). Konečným zastavením průvodu je Bartolomějské náměstí, kde dostanou prostor kromě Dechová hudba Šohajé dechové hudby ještě děti z mateřské školky a místní folklorní skupiny.

Odpoledne zveme masky ke kluzišti, kde pořádá Dům dětí a mládeže Veselí nad Moravou karneval na ledu. 

Fašanková zábava s koštem kořalek a místních specialit začíná na Panském dvoře v 18 hodin. Těšit se můžeme na hudebníky z Cimbálová muzika Růža a tanečníky ze SLPT Radošov. 

V ceně vstupného je zahrnutý košt kořalek a ochutnávka výrobků místních řezníků (do vyčerpání zásob). 

Večer se můžete těšit také na pochovávání basy v podání členů Souboru lidových písní a tanců Radošov. 

Vstupné na zábavu 100Kč.

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1