Andělské hody 2020

2.10.
náměstí Míru /

Andělské hody patří nepochybně k nejvyhledávanějším akcím ve Veselí nad Moravou. V září ožije Veselí folklorem, lidovými tradicemi, cimbálovými muzikami, koštem burčáku a místních specialit. S hody je již tradičně spjato několik akcí a doprovodních aktivit. V rámci posezení na Panském dvoře s Radošovem se již představili letošní stárci. Stárci budou provázet všemi tradičními úkony spjatými s přípravou hodů. S chasou vyberou a přichystají máj, budou chodit zvát na hody, společně se Souborem lidových písní a tanců Radošov připraví také kurz lidového tance pro veřejnost (18.9., sál ZUŠ, od 18:00). Na lidovou notu se Veselané mohou naladit i při zahájení výstavy připravené k 50. výročí vzniku Souboru lidových písní a tanců Radošov (27.9. od 16 hod, Městská galerie Panský dvůr) s cimbálovou muzikou Radošov. Hlavní přípravy na hody i s doprovodním programem proběhnou v pátek 2. října, kdy se nazdobí a s velkou slávou postaví máj. Těšit se můžeme na vystoupení SLPT Radošov, CM Fraj, DFS Štěpnička, ale také výbornou Pohřební kapelu a další. V sobotu se pak můžeme těšit na lidový košt burčáku a místních specialit, husí hody, kolotoče, krojovaný průvod a bohatý kulturní program s mnoha domácími a hostujícími folklórními soubory. Dopoledne uvítáme na podiu i kapely Huménečko a Nic víc. Nebude chybět ani tradiční večerní hodová zábava v kulturním domě. Poslední hodový den bude neděle 4. října, kdy se dočkáme slavnostní hodové mše, zpívání před kostelem a také slavnostního etno-jazzového koncertu atriu Městského úřadu v podání Pacora Trio.

 

Aktuální situace bohužel není nakloněna plánovanému programu Andělských hodů, které jsou každoročně vrcholem folklorního života v našem městě. Lze tedy očekávat, že se bude program posléze měnit podle aktuálních omezení a nařízení vlády, tak abychom zamezili možným rizikům a dalšímu šíření viru Covid-19.

Prosíme tedy o trpělivost. O změnách programu budeme průběžně informovat na webu města a Veselského kulturního centra a jejich sociálních sítích.

 

PÁTEK 2. 10. 2020

Prostranství za kulturním domem

16:00 › PŘÍPRAVA MÁJE A OZDOB


Náměstí Míru

17:00 › STAVĚNÍ MÁJE


SOBOTA 3. 10. 2020

Náměstí Míru

9:00 › LIDOVÝ KOŠT BURČÁKU A MÍSTNÍCH SPECIALIT 

s kapelami Nic Víc a Huménečko

 

od 12:30 › VYZVEDÁVÁNÍ STÁRKŮ (Milokošť a Zarazice)

 

16:00 › KROJOVANÝ PRŮVOD


NEDĚLE 4. 10. 2020

Kostel sv. Andělů strážných

10:00 › HODOVÁ MŠE SVATÁ

 

11:00 › ZPÍVÁNÍ PŘED KOSTELEM

 

Nádvoří radnice v parku P. Berzuče

15:00 › SLAVNOSTNÍ HODOVÝ KONCERT: PACORA TRIO


Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1